Bartłomiej Ostapczuk

Aktor-mim, reżyser przedstawień teatru wizualnego, autor scenariuszy oraz ruchu scenicznego, nauczyciel pantomimy. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie. Pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy, Teatru Pantomimy Mimo. Zarządza, realizuje, tworzy projekty i produkcje artystyczne w zakresie teatru pantomimy, teatru wizualnego i edukacji teatralnej. Od 2005 roku prowadzi w Warszawie Studio Teatralne. Gościnnie naucza w szkołach teatralnych w kraju i zagranicą. Sztuki teatralnej uczył się w Polsce, USA i Hiszpanii. Autor książki "Warszawska pantomima" oraz dramatu "Czasen". 

Aktor

Od 1997r. wystąpił w ponad 45 przedstawieniach teatralnych.

Występował na scenach teatrów w Japonii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Polski, Izraela, Korei Południowej, Ukrainy, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Portugalii, Luksemburga, Szwecji i Norwegii.

Reżyser 

Specjalizuje się w teatrze pantomimy, wizualnym, niewerbalnym. Jednak z równą przyjemnością reżyseruje spektakle teatru słowa, często wzbogacając je o elementy teatru formy. Od 2006r. wyreżyserował 21 przedstawień. Jest autorem scenariuszy teatru wizualnego i adaptacji spektakli słowa na teatr pantomimy. Od niedawna pisze również sztuki dramatyczne.

Laureat nagród i wyróżnień za reżyserię i scenariusz w Polce i zagranicą.

Warsztaty / Kursy

Od 2005 r. prowadzi w Warszawie Studio Pantomimy. Swoim sposobem pracy warsztatowej w teatrze, dzieli się z uczestnikami warsztatów, zajęć, seminariów i kursów. Przygotowuje aktorów teatru słowa, opery oraz aktorów filmowych do działań niewerbalnych. Pracuje również z tancerzami.

Dotychczas prowadził warsztaty w

  • Polsce
  • Francji
  • Włoszech
  • Portugalii
  • Słowacji
  • Czechach
  • Szwecji
  • USA

Mo(ve)ment Lab i "Chwila/Moment"

Warsztaty, spotkania i kursy realizowane pod nazwą "Mo(ve)ment Lab" są efektem wieloletniej praktyki pracy z ciałem, uważnością i medytacją, a przede wszystkim z drugim człowiekiem. Ich program opiera się na zrozumieniu wzajemnych powiązań tych elementów oraz wpływie tej wiedzy na codzienne funkcjonowanie i dobrostan uczestników. Spotkania organizowane są w różnych miejscach kraju, zawsze w otoczeniu natury. Kluczowym aspektem jest budowanie samoświadomości poprzez bezpośrednie doświadczanie poruszanych tematów, z szacunkiem dla własnych odczuć i potrzeb.

"Chwila/ Moment" - to seria podcastów mówiąca o budowaniu samoświadomości, tworzona w oparciu o własne doświadczenia. Nagrywana z chęci podzielenia się tym, co uniwersalne i użyteczne. 

   Podcast na Spotify / Podcast na Apple